Kto hľadá Pravdu?

Autor: Katarína Džunková | 10.11.2011 o 19:57 | Karma článku: 1,75 | Prečítané:  601x

A namiesto tých všetkých, tých všetkých noblesných a lesklých slov, akí sme skvelí, ako konáme dobro, akí sme akiste poctiví, veď sme slušná mládež a slušná spoločnosť, ktorá akiste nikomu neubližuje – zabudli sme na jediné slovo. Žobráci.

Lebo takí sme, nehodní vôbec slova žobrák; nehodní vôbec slova milosť... Keď sa banalizuje bolesť a hriech. Keď sa ani náhodou neďakuje za život.

A naše dni chodia od bodu A k bodu B a ku C... Urobím toto, pôjdem tam, získam hento a natiahnem sa ešte za tamtým. A nikdy sa nepretnú so žiadnou hodnotou. A nie sú ani hodné človeka.

A potom prichádzajú tí, čo sú slepí a v tme im žiaria iba titulky – čo nie je verejne ohodnotené ako hodnotné a správne, to neexistuje.

A tak dajako plávame po vodách 21. storočia, neschopní skutočného žiaľu pre druhých, neschopní skutočnej bolesti a neschopní niesť vinu – a strhávame ju zo seba, akoby bola horiacim brvnom a nemožné ani nachvíľu podržať jej plamene.

A zlaté listy briez vynáša vietor k nebu ako hviezdy. A búrka a žiaľ vtrhnú ako armády... Do ľudských duší, ktoré sú schopné poprieť, zabiť a neveriť. Do ľudských duší, ktoré tak rady oslavujú sami seba, svoj piedestál, svoj prach...

A na jednom mieste v Starom zákone sa pýta Boh ukázať aspoň jedného, kto hľadá Pravdu. A kto dnes skutočne miluje Pravdu? A kto je hodný sa čoho pre ňu zriecť?

A človek ide ďalej... Spokojný sám so sebou a svojím chorým srdcom. A nábojom Mesiaca zastrelili nebo a tečie z neho dážď. A ja som ešte horšia, ja len tú Krásu vidím a idem ďalej a zrádzam.

Tak teda akej oslavy je hodný človek?

A dni idú ďalej a človek 21. storočia nimi kráča spokojný. Sám so sebou, lebo tak mu to našepkávajú hlasy, čo si už celkom stotožnil sám so sebou. A iba pokorní, starci a deti sa modlia. A na hroby v presnom rytme padá dážď, akoby sa kríž a smrť a život pýtali, kam sa to vlastne zopsul človek. Kto vlastne ešte hľadá Pravdu?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?