Kto hľadá Pravdu?

Autor: Katarína Džunková | 10.11.2011 o 19:57 | Karma článku: 1,75 | Prečítané:  620x

A namiesto tých všetkých, tých všetkých noblesných a lesklých slov, akí sme skvelí, ako konáme dobro, akí sme akiste poctiví, veď sme slušná mládež a slušná spoločnosť, ktorá akiste nikomu neubližuje – zabudli sme na jediné slovo. Žobráci.

Lebo takí sme, nehodní vôbec slova žobrák; nehodní vôbec slova milosť... Keď sa banalizuje bolesť a hriech. Keď sa ani náhodou neďakuje za život.

A naše dni chodia od bodu A k bodu B a ku C... Urobím toto, pôjdem tam, získam hento a natiahnem sa ešte za tamtým. A nikdy sa nepretnú so žiadnou hodnotou. A nie sú ani hodné človeka.

A potom prichádzajú tí, čo sú slepí a v tme im žiaria iba titulky – čo nie je verejne ohodnotené ako hodnotné a správne, to neexistuje.

A tak dajako plávame po vodách 21. storočia, neschopní skutočného žiaľu pre druhých, neschopní skutočnej bolesti a neschopní niesť vinu – a strhávame ju zo seba, akoby bola horiacim brvnom a nemožné ani nachvíľu podržať jej plamene.

A zlaté listy briez vynáša vietor k nebu ako hviezdy. A búrka a žiaľ vtrhnú ako armády... Do ľudských duší, ktoré sú schopné poprieť, zabiť a neveriť. Do ľudských duší, ktoré tak rady oslavujú sami seba, svoj piedestál, svoj prach...

A na jednom mieste v Starom zákone sa pýta Boh ukázať aspoň jedného, kto hľadá Pravdu. A kto dnes skutočne miluje Pravdu? A kto je hodný sa čoho pre ňu zriecť?

A človek ide ďalej... Spokojný sám so sebou a svojím chorým srdcom. A nábojom Mesiaca zastrelili nebo a tečie z neho dážď. A ja som ešte horšia, ja len tú Krásu vidím a idem ďalej a zrádzam.

Tak teda akej oslavy je hodný človek?

A dni idú ďalej a človek 21. storočia nimi kráča spokojný. Sám so sebou, lebo tak mu to našepkávajú hlasy, čo si už celkom stotožnil sám so sebou. A iba pokorní, starci a deti sa modlia. A na hroby v presnom rytme padá dážď, akoby sa kríž a smrť a život pýtali, kam sa to vlastne zopsul človek. Kto vlastne ešte hľadá Pravdu?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?